292 България понесе изключително тежко пандемията по отношение на смъртността. Раждаемостта ни не е толкова ниска. Става въпрос не толкова за самата пандемия като пряка причина за смъртност, а като отказ от друго здравеопазване като страх да отидеш на лекар или достъп до лечение на други заболявания освен COVID-19. Това заяви в студиото на „Здравей, България” заместник-председателят на НСИ Диана Янчева. За миналата година 90 000 души е отрицателният прираст, което е рекорд откакто се води подобна статистика. „Доближаваме се до годините, в които е имало испански грип през Първата световна война. Тогава сме имали 87 000 починали”, подчерта Янчева. Може да ви хареса също Добри са условията за туризъм в планините Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% В отлична форма за плажа: 10 ефективни упражнения, които стягат цялото тяло Арестуваха шефа на ВиК Несебър и заместника му