Горещ телефон за координация на доброволците за Карлово

Горещ телефон за координация на доброволците за Карлово

Областна администрация – Пловдив откри горещ телефон за координация на доброволците за Карлово

На номер 0879 182 250 желаещите да помогнат ще получат информация към кое от пострадалите села да се насочат

Областна администрация – Пловдив откри днес горещ телефон за координация на доброволците и фирмите, които искат да се включат в почистването и възстановяването на най-пострадалите населени места от наводненията, съобщи областният управител Ангел Стоев.

banner

Номерът е 0879 182 250 и ще работи денонощно. Той ще бъде публикуван на сайта на областна управа и Община Карлово.

„Благодарим на хората от цялата страна, които през последните дни помагаха на пострадалите домакинства. Във почистването на домовете се включиха повече от 1000 души. Очакваме стотици хора да се включат и през двата почивни дни, затова е необходимо да направим ефективно разпределение по населените места“, коментира областният управител.

В момента има нужда от помощ в Богдан, Каравелово и Слатина, необходима е не само от работна ръка, но и малка техника, която да може да се използва в почистването на дворовете като багери тип „бобкат“ и ръчни колички. Има нужда и от лопати и кофи.

„Моля ви преди да тръгнете към населените места да се обадите на телефона и да получите насочване след наша координация с Община Карлово“, призова Ангел Стоев.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space