133 Поздравление към всички акушер-гинеколози, неонатолози и специалисти по здравни грижи отправи министърът на здравеопазването Силви Кирилов по повод Деня на родилната помощ, който по стар стил се отбелязва на 21 януари. В страната работят близо 3 900 акушерки и 1 500 акушер-гинеколози. С около 1000 момчета повече, отколкото момичета, се раждат у нас за година. Такава е тенденцията за последните три години. Най-рано раждат жените в област Ямбол – средно на 22 години и половина, а най-късно в София-град, където средната възраст е близо 31 години, показват данни на здравно-информационната система. Близо една трета от всички бебета се раждат в столицата, а най-малко – в област Видин, пише БНР. На днешния празник в АГ болниците и специализираните отделения се прави ритуално измиване на ръцете на акушерките и лекарите-специалисти. По случай Бабинден началникът на Клиниката по неонатология в „Майчин дом“ доц. Лилия Вакрилова отправи следното послание: „Да има повече здрави бебета. На родителите, които все пак са родили недоносени бебета или деца с проблеми, да имат повече вяра както в екипа, така и в себе си“. Може да ви хареса също Още апартаменти – повече данъци? Обмислят нова формула за имотите От рибарската мрежа до ресторанта: Как расте цената на рибата Първата лятна седмица: Всеки следващ ден – все по-топло Нормален е трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави