180 Жител на родопското село Петково е сигнализирал, че е получил фалшива банкнота от 500 евро, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Смолян. Това е първият случай на пласиране на подправено евро в Смолянска област след присъединяването ни към еврозоната. Оплакването е от 56-годишне мъж от с. Петково, който се опитал да провери в пощенски клон дали банкнотата е истинска. Потърпевшият разказал пред полицията, че станал жертва на измама при връщане на заем. Длъжникът, който е млад мъж от селото, погасил през декември задължението с фалшивата банкнота. По случая е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител, уточняват от областната полиция. Може да ви хареса също Областната епизоотична комисия: Полагат се всички усилия за овладяване на шарката по дребните преживни животни в Първомайско Димитър Иванов: Новият общ устройствен план дава стратегическа визия за развитието на община Марица РИОСВ – Пловдив: Нека посрещнем Еньовден с грижа към природата КЗК спря откриването на обществена поръчка за детската болница