279 Поредна абсурдна история с банкомат и отново в Пловдив. Наш зрител сигнализира, че устройството е приело над 2000 лева, без да ги отчете. След седмица неизвестност за потърпевшия, днес bTV потърси отговор от банката и сумата беше възстановена. Христо Георгиев внесъл 9000 лева по фирмената си сметка през банкомат от банков клон, но бил неприятно изненадан, когато на бележката сумата се оказала доста по-малка, а после и онлайн банкирането показало огромна липса: „Преди точно една седмица опитах да захраня банковата си сметка с 9000 лв. 2100 лева бяха взети от банкомата, без да бъдат отчетени , разказа потърпевшият Христо Георгиев. Картите на клиентите са били клонирани от банкомат, на който е била инсталирана камера, позволяваща на участниците в схемата да се сдобият с данните на клиентите Мъжът веднага подава жалба в банковия клон, където е разположен банкомата. „В онзи момент от банката реагираха доста бързо. Попълнихме рекламация и казаха, че ще отговорят в най-кратки срокове. Но тази седмица, във вторник, опитах да получа информация, любезният тон липсваше и отговориха, че 45 дни е срокът, в който имат право да ми отговорят“, допълни мъжът. От банката отговориха за bTV: “Делът на грешките остава изключително нисък и значителният брой трансакции се извършват безупречно. Когато възникне технически инцидент, ние го разследваме внимателно и помагаме на клиента бързо”. Може да ви хареса също Здравей, лято! Д-р Панайот Панайотов, КОЦ-Пловдив: Имунотерапията преди операцията променя прогнозата при рак на главата и шията От 1 юли: Нова такса оскъпява пратките извън ЕС Планинските спасители издирват жена в района на Банско