223 Близо 700 хиляди пълнолетни българи възприемат спиранията на водата у дома като чести. Изводите са от изследване лице в лице на социологическата агенция „Мяра“. 42,5% от анкетираните твърдят, че водата у тях практически не спира, други 42,2% казват, че спира, но рядко. За 12,7% обаче водата спира често. Картината изглежда най-неблагоприятно в селата, където над 20% намират спиранията за чести, а най-благоприятно – в столицата, където над 50% на практика не усещат спирания. Мнозинство от 58,4% определят качеството на чешмяната вода у дома като по-скоро добро, но има чувствителен дял от 35%, които го определят като лошо – това са близо два милиона пълнолетни българи. Останалите не могат да преценят, пише Nova. Може да ви хареса също Проф. Ива Христова: Кърлежовият енцефалит е рядък у нас, но може да засегне централната нервна система Добри са условията за туризъм в планините Аварирал камион спря сутрешните полети от и към летище „Васил Левски“ Астрономическото лято идва с горещини