188 Българска гражданка е била задържана от гръцката полиция, защото оставила кучето си затворено в автомобил, без да осигури отворени прозорци или включен климатик, съобщава гръцкото издание „Прото тема“. Случаят е станал вчера по обяд в крайбрежното селище Неа Врасна в Северна Гърция. Полицаите са установили, че 60-годишната жена оставила в автомобила си в продължение на 15 минути куче, което се намирало под нейните грижи, в нарушение на разпоредбите за здравето и хуманното отношение към животни. На българката е наложена предвидената от закона административна глоба от 1000 евро и срещу нея е образувана преписка./БТА Може да ви хареса също Отиде си голяма българска актриса Министър Абровски: Започва пълно премахване на ограда в местността Баба Алино След катастрофата с автобус в София: Трима остават в тежко състояние Отбелязваме неделя на всички светии