Множество ВиК аварии тормозят Пловдив и областта и днес

Множество ВиК аварии тормозят Пловдив и областта и днес

Множество ВиК аварии продължават да измъчват с безводие пловдивчани и жителите на околните селища.

Справка в сайта на дружеството показва, че заради спукани водопроводи на сухо са живеещите в района около гара Филипово и по пловдивските улици „Брестовица“ и „Просвета“ в кв. Прослав, където аварията е засегнала целия квартал.

По ул. „Свети Климент“ причината е изграждането на нови водопроводни връзки.

Със силно нарушено водоподаване са асеновградските села село Добралък, Лясково и Мулдава, близките до Пловдив Войводиново и Скутаре, където са аварирали захранващите водопроводи.

banner

По същата причина частично без вода са още село Златитрап, гр. Съединение, съседното село Дуванли, селищата в Родопската яка Белащица, Извор и Марково.

Засегнати са улици в градовете Садово и Първомай, също поради спукани ключови водопроводи.

В сайта на ВиК – Пловдив е отбелязано, че водните проблеми в областния град ще бъдат ликвидирани до края на деня, а за околните селища – „До отстраняване на авариите“.

Оставете коментар

Социални мрежи