153 Над един тон пилешко месо без документи за произход конфискуваха полицаи на автомагистрала „Марица“, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР (ОДМВР) в Хасково. Вчера в 2:40 ч. след полунощ на 63-и километър – пътен възел „Харманли“, в посока магистрала „Тракия“, полицаи от ОДМВР в Хасково са извършили проверка на товарен автомобил“, шофиран от 44-годишен мъж. В багажника на колата са открити 1035 кг пилешко филе без здравна и идентификационна маркировка на български език. Водачът не е предоставил и придружаващи документи за качество и произход. Птичето месо е иззето от Областната дирекция по безопасност на храните в Хасково с протокол за унищожаване, допълниха от полицията. Аналогичен случай в региона имаше на 4 март т. г. на паркинг край Свиленград, когато в складово помещение бяха установени 800 кг овчи опашки без документи за произход и нерегламентирано съхранение по Закона за храните. Може да ви хареса също Отиде си голяма българска актриса Министър Абровски: Започва пълно премахване на ограда в местността Баба Алино След катастрофата с автобус в София: Трима остават в тежко състояние Отбелязваме неделя на всички светии