Ден без асансьори раздвижва пловдивските баби

Ден без асансьори раздвижва пловдивските баби

„Ден без асансьори“, което ще се проведе на 30 април от 10:30 ч. На пространството пред кметството на район Тракия, Община Пловдив.

Събитието ще бъде с участието на треньори от WOW GYM, които ще направят специализирани рехабилитационни упражнения заедно с клуб на пенсионера в Тракия.

Организаторите очакват участие на около 20 възрастни дами от местния пенсионерски клуб, които ще вземат участие в леката тренировка на открито и кратка лекция.

Основната цел на събитието е да повиши видимостта относно значимостта на обединените усилия за подобряване на качеството на живот на възрастните хора в България, чрез повишаване на здравната им култура и нивата на физическа активност за здраве. BG Бъди активен работи с пенсионерския клуб като част от проект “Активни пенсионери”, който цели да подобри тяхното физическо и психическо здраве, като ги мотивира да бъдат активни в ежедневието си, чрез активност, балансирано хранене и социални активности.

banner

Инициативата повдига много важен въпрос и подчертава значимостта на обединените усилия за подобряване на качеството на живот на възрастните хора в България, чрез повишаване на здравната им култура и нивата на физическа активност за здраве.

Оставете коментар


Социални мрежи