234 Нов случай на дете болно с менингококова инфекция има в столична детска градина. Става дума за малко дете, което е настанено за лечение в Педиатричната болница „Иван Митев“. „То е добре и се повлиява от лечението“, каза директорът на Педиатричната болница „Иван Митев“ д-р Благомир Здравков пред „24 часа“. Детето е втора група в една от столичните детски градини. Във вторник от Столичната РЗИ са взели проби от всички деца, които посещават градината, както и от персонала. Става дума за над 200 проби. Очаква се резултатите да излязат другата седмица. Уведомени са всички родители на децата, които посещават детската градина и са дадени указания. „Към момента няма място за притеснение“, успокои директорът на СРЗИ д-р Данчо Пенчев. Може да ви хареса също Стоян Колев е пуснат под домашен арест Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси Електроенергията за бизнеса поевтинява с над 20% утре в сравнение с днес Транспортираха в Пловдив жената от катастрофата на магистрала Тракия