Динамично време в следващите дни

Динамично време в следващите дни

В следващите 4-5 дни времето ще е динамично, с валежи, но и с по-високи температури, които в някои райони ще достигнат пролетни стойности. Градусите ще се определят от област с ниско налягане от Средиземноморието.

В петък облачността ще остане променлива, често значителна, почти без валежи. Ако такива има, те ще са строго локални и с голяма вероятност около планините. Температурите призори ще са около нулата, а следобед – в интервала 8-13 градуса

В събота ще остане по-топло от обичайното – температурите с леки колебания ще се запазят. В късния следобед в планините на Южна България ще има локални превалявания от дъжд, по-високо в планините – от сняг.

Неделята ще е по-хладна. Дневните температури ще са от 2 до 7 градуса, по-студено в северната половина на страната. Привечер по фронтовете на преминаващия циклон ще започнат валежи от сняг, които ще продължат с различен интензитет до средата на следващата седмица. Ще има условия за натрупване на снежна покривка, за усложнения на трафика по всички пътища, особено по проходите.

banner

Спирането на валежите към сряда ще бъде последвано от няколко студени дни. Ако се запазят текущите прогнози между 19 и 22 февруари сутрините ще са ледени с температури около минус 15 градуса, а дните с максимални стойности между 0 и минус 5 градуса.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space