ЕК отпусна близо 4,1 млрд. евро на Украйна

ЕК отпусна близо 4,1 млрд. евро на Украйна

Европейската комисия отпусна близо 4,1 млрд. евро за Украйна по първия стълб от механизма за страната. Така общата отпусната сума за правителството на страната по този механизъм става 16,1 млрд. евро.

Съветът на ЕС одобри оценката на Комисията, според която Украйна е изпълнила задоволително деветте показателя за реформи, свързани с второто редовно плащане за тримесечието.

Става дума за реформи в сферата на бизнес средата, пазара на труда, регионалната политика, енергийния пазар, защита на околната среда и борбата с корупцията, заложени в плана на Украйна.

До 50 млрд. евро под формата на безвъзмездни средства и заеми ще бъдат изплатени на Украйна по механизма за страната в периода 2024-2027-ма година.

banner

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space