Известните рожденици на 7 декември

Известните рожденици на 7 декември

Димитър Аврамов, режисьор на игралния филм Малкият Содом“ (1984), тв сериал Живот на колела“ (1990) и тв поредицата „БНТ представя“ (2005 – 2011), на пълнометражни документални филми, между които „150 години БАН“ (2019)

Желязко Гагов, кмет на Панагюрище

Иван Димитров, инженер по съобщителна и осигурителна техника и магистър по право, председател на Комисията за регулиране на съобщенията, преизбран на поста на 6 август 2025 г.с петгодишен мандат. Той е избран на поста през 2018 г., а след края на мандата си на 15 януари 2023 г. продължи да изпълнява правомощията на председател.

banner

Йордан Марчинков, поп певец, част от най-популярния дует в България през 70-те и 90-те години на ХХ-ия век. Двамата с тогавашната му съпруга Стефка Берова издават 13 малки и 7 дългосвирещи плочи

Нинко Кирилов, писател и журналист, идеолог и създател на платформата за неиздавани автори „Писатели без книги“. През 2013-а дебютира с книгата си Двойници и животни“. Последваха я книгите „Човек сред хората“ (2017), „Три пиеси“ (2018), „По-сурово“ (2019), „Падане завинаги“ (2021) и „И други дупки“ (2022). А на 9 октомври 2023 г.беше представена поетичната му книга „Портокал“. Премиерата на най-новата му книга слънцето сърцето“ бе на 11 ноември 2025 г.

Ованес Торосян, актьор, драматург и режисьор от арменски произход. За поддържащите си роли във филмите „Източни пиеси“ и „Тилт“ получава две награди Златна роза“, а за изпълнението си във филма Аве“ е отличен с наградите на СБФД и на Международния туристически панаир в Ташкент. Играе на сцените на различни театри. Постави началото на Театъра на късите форми“ с експерименталния си авторски спектакъл “Game Over” и с режисурата на пиесата Мазе“, играна на фестивала Нощ на театрите“ в Пловдив на 21 ноември 2020. На 15 октомври 2022 г. в Театър 199 бе премиерата на петия му моноспектакъл Тигър и дракон“. Нашумя и като режисьор със спектаклите Дани и дълбокото синьо море танц на апашите“ (премиера за световноизвестния ѝ автор Джон Патрик Шанли на българска сцена), Предградието” по Ерик Богосян, Нарцис и Ехо“ и „Заговорът на Калигула“ от Стефан Цанев. Режисира Любомир Нейков и Ненчо Илчев в Стриптийзьори“ (2023), пиесата Недовършена пиеса за механичен нож“, (премиера март 2024) и Добрият човек от Шумен” (премиера – 16 октомври 2024 в Театър Васил Друмев“ Шумен). Работи отново в творчески тандем със Стефан Командарев в новия му филм на „Made in EU“, който на 13 ноември 2025 г. откри Киномания

Петър Александров, бивш футболист, нападател, бронзов медалист от САЩ’94, продължил кариерата си като треньор с Аарау (младежи), ПАОК (асистент), Санкт Гален (асистент), Грасхопърс (асистент на Краси Балъков), националния тим на България (асистент), Люцерн (асистент), Биел-Биен и Цюрих (асистент)

Петър Жабов, бивш футболист, известен като капитан на младежкия национален отбор на България, играч на ЦСКА и на множество отбори на Ботуша Козенца, Лукезе, Чезена, Пистойезе, Таранто, Нардо, Леко.

Доц. д-р Радосвет Горнев, специалист по хирургия, началник клиника по хирургия в ДКЦ Вита“. От 2008 г. до 2021 оглавява Клиниката по обща хирургия, а в периода 2021-19 януари 2022 е изпълнителен директор на МБАЛ Лозенец“ ЕАД.

Симона Дянкова, капитан на ансамбъла носител на златен олимпийски медал по художествена гимнастика от Токио 2020, златен медал (пет обръча) и бронзов медал (многобой) на Световното първенство през 2018 г. в София и много медали от турнири „Гран при“ и кръгове от Световната купа.

Оставете коментар

Социални мрежи