168 Учениците, стреляли по автобус от градския транспорт в Пловдив, са улучили и 14-годишно момче. Две от сачмите са попаднали в ръката на детето, а друга се е заплела в косата на служителка на полицията, която в този момент не е била на работа. И двамата пострадали са минавали случайно в района на Математическата гимназия вчера следобед, когато двамата тийнейджъри, на 14 и 15 години, са започнали хаотична стрелба, продължила близо час. Едното дете закупило пневматичния пистолет само, а другото се е сдобило с оръжието с помощта на баща си. „Метални са били съчмите. Стреляло се е от около 50 метра дистанция и цяло чудо е, че няма по-голяма трагедия и някой не е пострадал и не е станало някакво ПТП. Делото е образувано за повреждане на чуждо имущество. С оглед вида, характера и степента на телесните увреждания ще се прецени за какви други деяния да бъдат повдигнати обвинения на двете лица“, заяви Петър Петров – районен прокурор на Пловдив. Може да ви хареса също Блъснатите край Ботевград мъже не са служители на АПИ През изминалото денонощие при 23 катастрофи в страната са загинали двама, а 28 души са ранени 14-годишно момче загина в катастрофа с БМВ За последното денонощие са били потушени 101 пожара