166 Мъж, превозващ нелегални мигранти, е задържан вчера в Районното управление в Димитровград, съобщи Областната дирекция на МВР-Хасково. В 15.15 ч. в хода на операция по линия на незаконната миграция, служители са спрели за проверка на магистрала „Марица“ лек автомобил „Форд“, движещ се от Харманли към София. Колата е била шофирана от 58-годишен димитровградчанин, познат на органите на реда. В нея са пътували петима мъже от Афганистан, които след установяване на самоличността им са приведени в Специалния дом за временно настаняване на чужденци в Любимец. Шофьорът е с мярка на задържане до 24 часа, а работата по случая продължава, допълват от полицията. Предишният случай в региона със задържан за подпомагане на чужденци да пребивават незаконно в страната бе на 22 ноември в Тополовград. Тогава при проверка на микробус на 30-годишен турски гражданин в багажното отделение бяха установени 20 мигранти, определящи се като сирийци. Може да ви хареса също Окончателно решение: Двама обвиняеми по разследването срещу „Калашниците“ остават в ареста Сбиване между две фамилии в Столипиново завърши със стрелба във въздуха Трима криминално проявени са уличени за кражби от ниви и имоти Шофьор на камион е в тежко състояние след катастрофа на АМ „Тракия“