201 Жена от Добрич предаде 25 000 канадски долара – над 35 000 лева, на телефонни измамници, обяви говорителят на Районната прокуратура Даниел Илиев. Сигнал за случая е подаден малко след 19:00 часа на 23 ноември от служител на Първо районно полицейско управление в областния град. В същия ден, в периода между 14:00 и 18:00 часа, жената получава обаждане на домашния си телефон от жена, представяща се за полицай. В разговора тя обяснила на потърпевшата, че се извършва спецоперация за залавянето на престъпна група и иска от нея съдействие. Последвал втори разговор с непознат мъж, представящ се за началника на Областната дирекция на Министерството на вътрешните работи в Добрич. Той заявил на жената, че тя трябва да предаде всичките пари, които съхранява в дома си. Мотивирана от това, че смята, че помага на органите на реда, жената събира спестяванията си и ги изхвърля през прозореца си в торба. По случая е образувано досъдебно производство за измама. Може да ви хареса също Блъснатите край Ботевград мъже не са служители на АПИ През изминалото денонощие при 23 катастрофи в страната са загинали двама, а 28 души са ранени 14-годишно момче загина в катастрофа с БМВ За последното денонощие са били потушени 101 пожара