232 Починало е малкото момиченце, за което прокуратурата твърди, че е било жестоко пребито от майката, известна като „мама Айше“. Двегодишната Севда е издъхнала в детската клиника на УМБАЛ „Свети Георги“, където бе настанена с тежки наранявания – черепно-мозъчна травма и разкъсан бял дроб, научи Детето престоя там в кома в продължение на три седмици. От пресслужбата на болницата отказаха да потвърдят или опровергаят информацията, заради опасения от съдебно дирене спрямо тях. Анка Михайлова, която е обвинена за причиняване на груби травми на осиновеното си двегодишно дете, в момента е за постоянно в ареста, след като обжалванията не постигнаха резултат. В съдебната зала тя призна, че е хапала детето по лицето и тялото, в опит, по думите и, да го го свести, след като момиченцето е изпаднало в кома. Първоначална експертиза доказа, че очертанията от зъбната захапка на майката отговарят на отпечатъците по тялото на бебето. За такова престъпление Наказателният кодекс предвижда от 3 до 15 години затвор.bnr Може да ви хареса също ТИР разцепи товарен автомобил на две при тежка катастрофа на АМ Струма Шокиращо насилие: Задържаха болногледчка, удряла възрастна жена с деменция и крала пари от възрастно семейство Задържаха китаец у нас за престъпление против републиката 122 шофьори задържани за алкохол и наркотици за уикенд: Всеки втори е нарушител