196 Катастрофата на Околовръстното е поредният случай, от серията подобни, започнали през лятото, в които се вижда неприятна дифузия между органите на реда и престъпните елементи. Това коментира в предаването „Здравей, България” криминалистът Иван Савов. „Това е пореден случай, в който виждате корупционни действия на полицейски служители”, заяви Савов. „Така, както е представена ситуацията се извежда следната връзка: Патрулът спира лицето, то най-вероятно си е платило някаква сума, след което полицейските служители са решили да го съпроводят на известно разстояние, за да са сигурни, че няма друг патрул да го спре. Лицето, което е употребило наркотици, решава да кара непремерено и предизвиква катастрофа. Полицаите не са се намесили, тъй като не е трябвало да бъдат там изобщо. Изплашили са се, че ако се намесят, по-лесно ще бъде разкрито тяхното участие и присъствие”, коментира Савов. „Това е порочна практика, за която съм чувал от доста години насам. Чувал съм доста такива истории”, коментира още криминалистът. „Не смятам, че настоящият министър може да доведе до някакъв резултат. Той е служебен министър. Освен това се държи като адвокат на подсъдимия, не като министър”, каза Савов. Той обясни, че всеки полицейски автомобил е с GPS тракер и може да бъде установено, къде се е намирал по време на катастрофата. „Може да се установи до минути какво е станало”, каза Савов. МВР има вътрешни механизми за изчистване на системата от подобни елементи, коментира още той. Може да ви хареса също 71-годишен шофьор блъсна мъж и кучето му в Несебър и избяга Шофьор загина след челен сблъсък, другият водач е с положителна проба за метамфетамин 94 пожара са потушени през изминалото денонощие в страната ТИР разцепи товарен автомобил на две при тежка катастрофа на АМ Струма