Спукана гума едва не предизвика фатален сблъсък на Подбалканския път

Спукана гума едва не предизвика фатален сблъсък на Подбалканския път

Сериозен инцидент, причинен от спукана гума на тежкотоварен автомобил, е можел да завърши с жертви на Подбалканския път София – Бургас. Катастрофата е станала около 11:00 часа в района на село Дъбово, съобщава bTV.

По време на движение предната лява гума на камиона се е спукала. Шофьорът е изгубил контрол над превозното средство, което е навлязло в лентата за насрещно движение.

До сблъсък не се е стигнало благодарение на реакцията на водачката на идващия автомобил. Тя е успяла бързо да измести колата максимално вдясно и така е избегнала директен удар.

При проверката след инцидента е установено, че гумите на камиона са били силно износени и практически без грайфер, което е поставило под сериозен риск безопасността на движението.

banner

Социални мрежи