294 Окръжният съд в Хасково даде четири години и осем месеца затвор на сръбски гражданин за трафик на 172,242 килограма марихуана през Граничния контролно-пропускателен пункт „Капитан Андреево“, съобщиха от пресслужбата на съда. Освен изтърпяване на ефективното наказание при първоначален „общ“ режим, Нихат Рахими ще трябва да заплати и глоба в размер на 36 000 евро за контрабандата на наркотичното вещество на стойност 1,409 млн. евро. Присъдата е плод на споразумение на трафиканта с прокуратурата, одобрено от съда. Рахими е подсъдим за случая от първи септември 2025 година. Наркотикът бе открит в тайник в празното ремарке на камиона, който Рахими управлявал, при акция на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ (ГДБОП) при МВР и Агенция „Митници“. Пратката е била контролирана от нашите служби по пътя ѝ от Видин – Калафат до ГКПП „Капитан Андреево“. Определението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване и протест. Може да ви хареса също Хванаха младежа, изритал мъж на Гребната база 73 бойни пистолета открити в тайници на камион от Турция Пострадалата при катастрофата на АМ „Тракия“ остава в тежко състояние, чака решение за транспортиране в Пловдив Катастрофата с трима загинали на АМ Тракия: Шофьорът на камиона преди 2 години предизвикал и друга катастрофа