411 Служители на ГДБОП установиха и иззеха 190 мастербокса (близо 2 милиона къса) цигари без акцизен бандерол при проведена полицейска операция. Двама мъже – на 35 г. и 38 г. – са задържани за 24 часа по Закона на МВР. Акцията е проведена на 17 февруари 2026 г. в София по сигнал за извършено престъпление по чл. 234 от НК – разпространение и държане на акцизни стоки без бандерол. В хода ѝ е открит метален карго контейнер и спрян до него микробус, в които са установени количествата тютюневи изделия от две търговски марки. Действия по разследването са проведени и на домашните адреси на задържаните. Материалите са докладвани на Районна прокуратура – София. Може да ви хареса също Кола се заби в дърво и се преобърна, шофьорът загина Задържаха мъж с 1400 флакона райски газ и кокаин в Созопол Петя Апостолова спечели конкурса за стихосбирка „#ДО 40“ с „В плитчините на сърцето“ Автомобил изгоря на АМ Хемус