302 Шофьорът, помел шест паркирани коли в центъра на София в неделя вечерта, е бившият член на Съвета на директорите на „Автомагистрали“ ЕАД инж. Филип Маркулиев, съобщи NOVA. Инцидентът стана на бул. „Витоша”. Като по чудо няма пострадали. Пробата за алкохол на 42-годишния мъж е отчела над 1,2 промила. Той беше задържан за 24 часа. На кадри, предоставени на NOVA от собственици на съседен до мястото на катастрофата магазин, се вижда моментът на удара и високата скорост, с която се движи колата. Според Константин Атанасов, който е един от потърпевшите, ударените паркирани автомобили са били четири, както и един контейнер за боклук. „Водачът се държеше нагло и предизвикателно. Смееше се през цялото време. Пред полицаите обясняваше, че се е движел с 50 км/ч и не знае какво е станало”, разказа Атанасов. Според него обаче скоростта е била по-висока. Може да ви хареса също Шофьор на камион е в тежко състояние след катастрофа на АМ „Тракия“ 71-годишен шофьор блъсна мъж и кучето му в Несебър и избяга Шофьор загина след челен сблъсък, другият водач е с положителна проба за метамфетамин 94 пожара са потушени през изминалото денонощие в страната