Огнената стихия поглъща нови територии от Рила

Огнената стихия поглъща нови територии от Рила

Тежка остава ситуацията с пожара в Национален парк „Рила“, който продължава да се разраства. Десети ден продължава битката с огъня.

До късно снощи продължиха работа десетки пожарникари, служители на парка горски , военни и доброволци, но силният вятър вдигаше пожара върхово. Огнени езици и черен дим се наблюдаваха по пътя Симитли-Банско. Горяха сухи треви, хвойнови храсти и гора.

Най-много сили имаше по северния фронт на пожара, който е и най-труден, но огънят продължава да превзема нови територии.

Усилията на екипите, които са останали и през нощта, за да не допуснат разрастване по периметъра, са били без успех.

banner

Близо сто огнеборци ще работят днес на терен, но без летателна техника пожарът няма да бъде овладян, категорични бяха те.

Вчера военният хеликоптер пристигна в планината над Симитли, но не можа да гаси от въздуха. Официални причини не бяха съобщени.

2 коментара

jalalive 11:05 - 06/09/2025 - 11:05

Thanks for making this easy to understand even without a background in it.

Отговор
jalalive 11:13 - 06/09/2025 - 11:13

This was a very informative post. I appreciate the time you took to write it.

Отговор

Оставете коментар

Социални мрежи