300 Спипаха голямо количество райски газ в „Слънчев бряг“, съобщиха от полицията. На 14 август в района на улица униформени са установили непосредствено до паркиран автомобил двама 19-годишни младежи. До колата е имало палет с бутилки райски газ. На място е установен и 16-годишен софиянец, който е държал балони и пари и заявил, че купил бутилки с райски газ от двете момчета. Иззети са 32 бутилки с обем 2 000 грама диазотен оксид и 19 кашона с 114 бутилки с обем 670 грама диазотен оксид. При претърсване в колата , собственост на единия от 19-годишните, са открити пет кашона с по 25 бутилки с обем 670 грама диазотен оксид. В обитаваното от младежите помещение, разположено в хотелски комплекс, са намерени: бутилка с обем 670 грама диазотен оксид, бележник и листи със записки, полиетиленови пликове с балони и парични средства. Установено е, че бутилките с райски газ са били предназначени за продажба на непълнолетни лица на територията на курорта. Двамата младежи са задържани. Може да ви хареса също Хванаха 15-годишно момче зад волана, возило пияния си баща За последните 10 дни са загинали 16 души – с близо 170% повече от същия период през 2025 г. 26 тежки катастрофи за денонощие, загинали са четирима души Потушени са 71 пожара през изминалото денонощие