186 Мъж е забелязал около 11:00 часа тялото на изчезналото в морето 18-годишното момче на плажа на Аркутино, предава БНР. Той веднага е сигнализирал полицаите, които патрулират и търсят тинейджъра от Сливен. Спасител е влязъл с джет във водата и го е изтеглил, съобщиха от полицията. Прави се оглед. Тялото ще бъде предадено за аутопсия в УМБАЛ-Бургас. Припомняме, че на 7 август младежът заедно със 17-годишната си приятелка са влезли към 14:30 часав морето в неохраняемата зона. Силното водно течение е завлякло момчето под водата. То се издирваше от спасители, обслужващи плажа, към които впоследствие се присъедини екип с дрон и водолазен екип при РДГП. ОД на МВР-Бургас призовава за по-голямо внимание при къпането в коварно августовско море и съобразяване на летовниците с командите на спасителите по охраняемите плажове. Плажната сигнализация е ясно обозначена, като при червен флаг, означаващ “висока опасност”, вълнението на морето е няколко бала или има мъртви течения. Подценяването на опасности и несъобразяването с флаговата сигнализация често води до фатални инциденти. Може да ви хареса също Мъж е в болница след взрив в София Мълния уби десетки крави и телета край Калофер Непълнолетен младеж загина след като се вряза с кола в къща в Дупница през нощта Откриха тяло на 31-годишна жена в Сливенско, полицията е вдигната на крак, има арестуван