Криминален тип бе гонен от полицаи в центъра на Пловдив

Криминален тип бе гонен от полицаи в центъра на Пловдив

Неправоспособен водач бе издирен и задържан след опит да осуети проверка в Пловдив.

Ситуацията се разиграла около 23 ч. във вторник на бул. „Източен“. Автопатрул на сектор „Пътна полиция“, осъществяващ линеен контрол на движението, подал светлинен и звуков сигнал за спиране на лек автомобил „Хюндай“.

Вместо да се подчини на полицейското разпореждане обаче, мъжът зад волана продължил с колата си към квартал „Каменица“ и на една от улиците я изоставил и избягал.

При предприетите незабавни издирвателни действия е установена самоличността на извършителя – 55-годишен криминално проявен пловдивчанин с отнето по административен ред свидетелство за правоуправление.

banner

Вчера мъжът бил задържан в Шесто РУ, а срещу него е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343в, ал. 3 от НК.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space