209 Нова схема за телефонни измами действа на територията на Бургаско, информира Нова телевизия. Поредна жертва на телефонна измама в Бургас. 69-годишна жена е хвърлила през терасата торба с близо 5000 лв. Схемата този път е плащане за получаване на важни документи. Случаят е от 4 септември, а посредникът – 30-годишен бургазлия, вече е задържан от полицията. „Първоначално измамниците звънят на домашния телефон, след това искат номера и на мобилния. Т.н. мулета подават обяви в интернет за търсене на работата и така биват привлечени от измамниците като куриери за пренасяне на различни пратки. От началото на годината имаме 10 телефонни измами, в 8 от случаите лицата са задържани”, коментира гл.инсп. Милен Гайдарджиев- Криминална полиция МВР – Бургас. Може да ви хареса също Задимяване от горящи треви затруднява трафика по АМ „Тракия“ 15 години затвор за убийство край Пловдив Шофьор с над 1,3 промила алкохол е задържан край Пловдив Окончателно решение: Двама обвиняеми по разследването срещу „Калашниците“ остават в ареста