208 За 17 години в затвора влиза жена, осъдена по обвинение, че е пребила до смърт собствената си майка, съобщиха от Софийски градски съд. Първоинстационната присъда е потвърдена от Софийски апелативен съд. Семейната трагедия се разиграла на 11 февруари 2021 в апартамент в жк. „Христо Смирненски“. Осъдената нанесла побой на майка си, която била на 74 години. В резултат на множеството удари с ръце и крака по тялото на възрастната жена, тя е починала. Съседи разказали по-късно, че около обяд във фаталния ден от жилището на възрастната жена се чували викове и тропане, което продължило близо два часа. По дланите и ходилата на дъщерята са били установени кръвонасядания и петна от изсъхнала течност, наподобяваща кръв. Майката пък била с множество кръвонасядания в областта на главата, гърдите, таза и раменете, както и двустранни фрактури на ребрата. Констатирано е било счупване на гръбначния стълб и разкъсване на черния дроб. Обвиняемата опитала да заблуди пристигналите на място правоохранителните органи относно действителните обстоятелства за случилото се. Дъщерята е завършила средното си образование в България, след което учила в чужбина. Била зависима от алкохол, вземала и различни психоактивни вещества – марихуана, екстази, амфетамини, метаамфетамини, халюциногенни гъби. Тя често проявявала вербална и физическа агресия спрямо майка си. Може да ви хареса също Блъснатите край Ботевград мъже не са служители на АПИ През изминалото денонощие при 23 катастрофи в страната са загинали двама, а 28 души са ранени 14-годишно момче загина в катастрофа с БМВ За последното денонощие са били потушени 101 пожара