295 Столичната полиция е арестувала двама участници в телефонна измама на 20 и 21 години, съобщиха от пресцентъра на МВР. Те убедили мъж да хвърли през терасата на апартамента си кутия с 36 хиляди лева. Работата по случая започнала, след като вчера следобед мъж потърсил помощ в Девето районно управление. Той обяснил как същия ден получил обаждане по телефона от непознат, представил се за разследващ полицай. По време на разговора мнимият полицай го убедил да помогне в акцията за залавяне на измамници. Последвало и изискването да предостави наличните си средства, които впоследствие ще му бъдат възстановени и човекът се съгласил. Малко след като хвърлил парите през балкона, мъжът осъзнал, че е измамен и сигнализирал органите на реда. Изяснява се участието на двамата задържани към аналогично престъпление за над 25 хиляди лева, както и към измама за над 250 хиляди лева. Образувано е досъдебно производство, уведомена е прокуратурата, посочва БТА. Може да ви хареса също Огнена сутрин в столичния квартал Лозенец с двама ранени 91 пожара са потушени за денонощие, загинала е жена Хванаха шофьор на Тракия край Пловдив с крупно количество фентанил – изключително опасен наркотик Кола се заби в дърво и се преобърна, шофьорът загина