Започна се – НАП продава 27 коли на пияни и дрогирани шофьори

Започна се – НАП продава 27 коли на пияни и дрогирани шофьори

Националната агенция за приходите (НАП) – Бургас продаде чрез търгове 27 автомобила, конфискувани и отнети в полза на държавата след присъди и решения на съда. Получените от тръжните процедури средства надхвърлят 50 000 лева.

Сред насрочените нови продажби на моторни превозни средства са и такива, собственост на лица, шофирали след употреба на алкохол или наркотични вещества. Това съобщиха от Териториалната дирекция на НАП в Бургас. От там допълниха, че други 11 автомобила са в процес на оценяване за обявяване за продан.

„Интересът към продажбите е голям, всичките са реализирани още на първа стъпка като в някои случаи имаме и сериозни наддавания от първоначално обявените цени. Стойностите на всеки един автомобил се определят след експертна оценка на вещо лице. Времето за реализация на една продажба е около три месеца“, коментира началникът на отдел „Държавни вземания“ в НАП – Бургас Ралица Куванджиева.

banner

Стойността на внесените от местната приходна агенция средства от началото на годината в републиканския бюджет от продажби на конфискувани и отнети в полза на държавата недвижими имоти, моторни превозни средства и благородни метали, е близо 650 000 лева.

Оставете коментар


Социални мрежи