161 Прегледи и медицински грижи са осигурени за българите, които бяха евакуирани от Судан. Това съобщиха от Министерството на външните работи. От МВнР благодариха на Германия и Швеция за успешното извеждане на нашите сънародници от африканската страна. „Ние успяхме да организираме с Клиниката по инфекциозни болести на ВМА прегледи за пристигащите, така че в следващите дни се очаква да направим прегледи на всички пристигащи. Вследствие на действията на Ситуационния център от Судан бяха изведени 34 души, като трима напълно отказаха евакуация. Вчера трима се прибраха, двама пристигнаха в Берлин и очакваме в петък те да се завърнат в България“, заяви Таня Димитрова, ръководител на Ситуационния център в МВнР. Може да ви хареса също Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин Нова смърт на плажа Нови мерки за сигурност при водните атракциони по Черноморието