203 Не само гражданите, а и фирмите да се възползват от помощ за цената на бензина и дизела предлага министърът на икономиката в служебния кабинет Никола Стоянов, съобщи БНТ. Това е заложено в предложение на Министерския съвет за отнемане на свърхпечалбите. „Доколкото разбирам, подобна вече е идеята на ГЕРБ. Разликата е, че при тях, това което чух от Делян Добрев, не познавам в детайли предложението, е че става дума за фиксирано 1 лев да се внася като свръхпечалба. Тук виждаме един минус, че при евентуално сериозно покачване на цената отново ще остане само 1 лев. Тоест смятам, че от тази гледна точка предложението на служебното правителство, където при отнемането на свръхпечалби става дума за процент, а не за фиксирана сума е по-добро, но в крайна сметка е много хубаво, че има диалог“, посочи Никола Стоянов, служебен министър на икономиката. Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите