277 Отново е засечен отровен въздух в Димитровград. През последните дни бяха отчетени рекордни замърсявания. Това наложи временно спиране на ТЕЦ „Марица 3”, който е сочен за основен замърсител. Измервателната станция в центъра на града отчела рекордни стойности в събота преди обяд. Стойността на серния диоксид била над 2000 единици. Веселин Караджов разказа пред NOVA, че димитровградчани се оплаквали от затруднено дишане и остра миризма на сяра. „На територията на Димитровград няма друго промишлено предприятие, което технологично да може да отдели серен диоксид, затова не можем обвиняваме друго предприятие”, допълни той. Наталия Пачеманова, която е директор на РИОСВ – Хасково, обясни, че в следобедните часове на събота на ТЕЦ „Марица 3” е издадено предписание да прекрати дейността си за 48 часа. По думите й регионалната екоинспекция готви нова принудителна административна мярка. От предприятието, сочено за замърсител на въздуха, изразиха съмнение в точността на стационарната измервателна станция, а стойностите на мобилната все още се очакват. Може да ви хареса също Какво е състоянието на ранените при ужасяващата катастрофа на Тракия? Правителството подготвя мерки срещу бюджетния дефицит, без орязване на доходите Правителството одобри промени в Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023 – 2027 г. Деян Русанов и Иван Стойнев са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС