100 Движението по два обновени участъка на автомагистрала „Тракия“ ще бъде възстановено в петък, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“. Целта е да се улесни пътуването в разгара на летния сезон и да се намалят затрудненията по една от най-натоварените пътни връзки в страната. Според информацията от пътната агенция около 9:00 часа ще бъде пуснато движението в ремонтирания участък между 282-ри и 287-и километър в област Ямбол, където се извършваха дейности по мостово съоръжение. Няколко часа по-късно, около 14:00 часа, ще бъде отворен и обновеният участък между 33-и и 39-и километър в посока Бургас на територията на Софийска област. Ремонтните дейности по магистралата обаче продължават в района на Стара Загора. Там се обновяват 21 километра от платното в посока София между 208-и и 229-и километър, като трафикът временно се осъществява двупосочно в платното за Бургас. Очакванията са строителните работи да приключат до началото на юли. Във връзка с очаквания засилен трафик през почивните дни от АПИ въвеждат и временни ограничения за тежкотоварните автомобили над 12 тона по автомагистралите „Тракия“ и „Струма“, както и по част от път I-1 през Кресненското дефиле. В района на Симитли ще бъде прилагано реверсивно движение в зависимост от натовареността на пътния поток. От пътната агенция напомнят на водачите да шофират внимателно, да спазват въведената организация на движение и ограниченията на скоростта, както и да избягват рискови маневри. Специален акцент се поставя върху забраната за движение в аварийните ленти, което често създава предпоставки за пътни инциденти и допълнителни задръствания. Може да ви хареса също Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела Тристранката се събира в понеделник на извънредно заседание