214 В ход е срамен опит за разплата. Това заяви служебният премиер Андрей Гюров във видеообръщение във Фейсбук, като коментира заплахите срещу главния секретар на МВР Георги Кандев. „След като пресекохме посегателствата срещу демокрацията и задържахме милиони евро, предназначени за влияние върху изборите, сега се организира атака срещу Георги Кандев. Получавам информация, че в тази целенасочена акция участват бивш ръководител от МВР и бизнесмен, известен с прякора Картофа. Това е акт на отмъщение. И предупреждение към всеки, който дръзне да работи почтено и според закона. Тази кампания се развива в рамките на Градската прокуратура под ръководството на Емилия Русинова – свързвана с Петьо Еврото, защитник на депутатски имунитети и обвинител на служебното правителство. Искам ясно да заявя на всички, които се прегрупират задкулисно, на всички „послушни фигури“, които ще бъдат използвани, както и на политиците, които се притесняват, че Кандев може да остане на поста си в МВР: Наблюдаваме ви! И цялото общество ви наблюдава. Аз и целият служебен кабинет заставаме категорично зад главния секретар на МВР. И всеки почтен гражданин ще го подкрепи. Не се страхуваме и сме повече от вас!“, допълни Гюров. Може да ви хареса също Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин Нова смърт на плажа Нови мерки за сигурност при водните атракциони по Черноморието