203 Около 1,6 млн. български пенсионери ще получат като великденски добавки. Те ще бъдат в размер на 20 или 50 евро, в зависимост от размера на пенсията. Това обяви в началото на днешното заседание на Министерския съвет премиерът Андрей Гюров. „Това не е политически жест и призовавам политиците да не го превръщат в такъв. Грижата за най-уязвимите е държавност, но преди всичко човечност”, поясни още Гюров, предава Nova. Освен тази тема, в сряда служебното правителство ще обсъди и конкретни мерки относно цените на горивата на фона на конфликта в Близкия изток. „Българските граждани усещат натиска на цените. Това не е проблем само в България, а в цяла Европа. Не трябва да позволяваме напрежението, което виждаме по света, да се прехвърля и тук, у дома. Вече разглеждаме конкретни решения и мерки, които се прилагат в цяла Европа, като например въвеждане на таван на цените и предоставяне на ваучери за горива”, поясни той. Премиерът подчерта още, че основният приоритет на кабинета е провеждането на избори по правилата. Може да ви хареса също Ръст при кражбите на плажа, не оставяйте вещите си без надзор Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела