212 Министър-председателят Андрей Гюров участва във Втората среща на върха по ядрената енергия, която се провежда днес в Париж. Премиерът бе посрещнат от президента на Франция Еманюел Макрон и генералния директор на Международната агенция за атомна енергия Рафаел Гроси. Форумът е посветен на засилването на международното сътрудничество в развитието на сигурна и безопасна ядрена енергия за граждански цели в условията на нарастващи нужди от електроенергия, преход към нисковъглеродна икономика и стремеж към енергиен суверенитет. Държавни и правителствени ръководители, представители на международни организации, финансови институции, индустрията и експертната общност обсъждат ролята на гражданската ядрена енергия за справяне с основните енергийни и климатични предизвикателства. Срещата на върха предоставя важна възможност за укрепване на международното сътрудничество и за насърчаване на реални решения за безопасното и устойчиво развитие на гражданската ядрена енергетика. Форумът цели също да стимулира нови инициативи и партньорства. Може да ви хареса също Демерджиев проверява за доставката на мантинели две фирми, зад които стоял бивш премиер Ръст при кражбите на плажа, не оставяйте вещите си без надзор Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие