177 В прокуратурата са постъпили сигнали от народен представител и двама представители на МВР за оказан натиск от служебния вътрешен министър. Това съобщиха от Софийската градска прокуратура. Вчера в държавното обвинение е заведен сигнал от народен представител в 51-ото Народно събрание с твърдение за упражнен институционален натиск и „пряка намеса в обективната работа“ на органите на МВР, участващи в разследването по досъдебните производства, придобили публичност като „Петрохан“ и „Околчица“. Сигналът е бил разпределен на наблюдаващ прокурор съобразно принципа на случаен подбор, посочиха от прокуратурата. По-късно същия ден в СГП са постъпили още два сигнала – от двама високопоставени представители на МВР. Те са за упражнен натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи. Те са били присъединени към преписката, заведена по първия сигнал. Наблюдаващият прокурор е разпоредил извършването на проверка, а СГП е длъжна да установи дали има достатъчно данни за извършено престъпление, когато е сезирана с твърдения за такова. Предварителната проверка е възложена на ГДБОП и МВР в изпълнение на разпоредбите на действащото българско законодателство, се посочва също в съобщението. Може да ви хареса също Ръст при кражбите на плажа, не оставяйте вещите си без надзор Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела