247 Вече имаме три медицински хеликоптера, а до края на годината – още два хеликоптера. Това каза пред журналисти в Кърджали министърът на здравеопазването Силви Кирилов, който е в града за откриване на хеликоптерна площадка на територията на Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) „Д-р Ат. Дафовски“, предназначена за обслужване на полети за нуждите на системата за спешна медицинска помощ по въздух. Той обясни, че трите ни налични хеликоптера са обезпечени кадрово, а вече се работи и по обезпечаването на тези, които ще пристигнат до края на годината. Министърът посочи, че четвъртият хеликоптер трябва да пристигне до края на септември и след това има поне два месеца по обслужване, регистрация и проверки. Кирилов каза още, че стремежът е България да се сдобие с осем хеликоптера, а базите да са шест – в София, Пловдив, Сливен, Търговище, Долна Митрополия и в Монтанско. Министърът обясни, че по този начин в едно и също време няколко хеликоптера могат да работят, а останалите да имат време за техническо обслужване. По думите му въпросните шест бази са готови само като площадки. Предстои към тях да бъдат изградени и хамбари, за които вече има обществена поръчка и очакванията са до края на следващата година и те да са готови. Може да ви хареса също Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение КС отмени решението на предишното НС служебният кабинет да ни вкара в Съвета на Тръмп Отварят два ремонтирани участъка на АМ „Тракия“ преди натоварения летен трафик Милошев: Прекратих договора на директора на НДК след извършена проверка