191 Вертикалният газов коридор се подкрепя от правителствата на Гърция, България, Румъния, Унгария, Словакия, Украйна и Молдова, като България е първата страна, която предприема конкретни действия по изграждането му. Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков по време на блиц контрол в ресорната комисия в Народното събрание в отговор на въпрос на депутата от ПП на ГЕРБ-СДС Деница Николова. Министърът увери, че действията по изграждането му напредват и очакванията са работите по първия лот да приключат до второто тримесечие на 2026. Това е трасе от близо 50 км, добави той, предава БТА. По думите му действията по изграждането на газовия коридор са с темповете, които държавата изисква. Станков добави, че пристигналите тръби на пристанището в Бургас са за втория лот, като се очаква да дойдат още. По думите му през септември би трябвало да започне изграждането на участък от над 60 км. Може да ви хареса също Премиерът Радев и ръководството на INSAIT обсъдиха разширяване на партньорството за развитие на икономика с висока добавена стойност Президентът Илияна Йотова осъди палежа на дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Правосъдният министър ще обсъжда в Париж излизането ни от „сивия списък“ От 23 юни ЦИК ще с нов състав