Митов: Причината за появата на „локалите“ е десетилетия култ към мутрите, чалгата и вещите

Митов: Причината за появата на „локалите“ е десетилетия култ към мутрите, чалгата и вещите

Има указания към охранителните фирми как да се действа, когато се наблюдава нарушение на обществения ред. МВР няма вина за създаването на „локалите“, отговорни са десетилетия култ към мутрите, скъпите вещи и коли, а и към чалгата. Това заяви вътрешният министър Даниел Митов.

„МВР ще си свърши работата, установени са по-голямата част от т.нар. „локали“, работи се с родителите, но трябва да се актуализира законодателството, което е от края на 60-те години на миналия век. Философията на закона трябва да се промени, МВР не може да направи повече от това да задържи малолетните и непълнолетните извършители и да си съдейства с МОН. Трябва да има комплексни мерки, а не просто да се разчита на репресивната сила на държавата“, заяви Митов, предава Nova.

1 коментар

Анонимен 10:17 - 23/05/2025 - 10:17

Оставка!

Отговор

Оставете коментар


Социални мрежи