263 Един от най-големите проблеми, с които се е сблъскало правителството, е затруднението на бизнеса при намирането на работна ръка. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на Националната дискусия „Достъп до пазара на труда на работници от трети страни – предизвикателства и решения“, организирана от Българската стопанска камара и Националния борд по туризъм, която се провежда днес в София. По думите на Караджов в момента правителството е съсредоточено върху всевъзможни мерки за увеличаване на конкурентоспособността в България. „Смятам, че през последното десетилетие допуснахме да се създаде един голям дефицит и това е дефицитът на работна ръка“, коментира вицепремиерът. Според него това е „малка болест на развитието“, защото колкото по-развита става една страна, толкова по-трудно се намират работници и служители, особено за по-трудоемки професии. „В момента мога да опиша състоянието като един огромен крясък и вик за помощ от страна на индустрията, на икономиката, към правителството, че няма работна ръка и България губи своето и без това крехко предимство. Този вик беше чут“, добави Гроздан Караджов. Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите