180 С постановление на Министерския съвет от днес се рестартира една от най-значимите програми на държавата – Инвестиционната програма за общински проекти. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на брифинг в Министерския съвет, след днешно заседание на кабинета. Към момента подадените проекти от всички общини са към 2000, посочи министър Иванов. Той увери, че екипът на Министерството на регионалното развитие и благоустройството има готовност за тяхното подпомагане и администриране. „Проектите на общините включват публична общинска собственост и са насочени към подобряване на улична, спортна и култура инфраструктура. Всичко това има за цел да подобри средата, а от там и качеството на живот на всички български граждани, в чиито населени места ще се осъществяват тези проекти“, посочи министър Иванов. „Искам да подчертая, че средствата не следват партийното управление на общините, а значимостта на проектите за местните хора. Запазили сме досегашния административен ред, за да няма забавяне. Това е един от ангажиментите на този кабинет, да подобрява качеството на живот в регионите, за да може всеки един български гражданин да усети това“, коментира още министърът на регионалното развитие и благоустройството. Иванов посочи също, че правителството работи в посока на преодоляването на неравенствата по регионите./БТА Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите