164 Медицинските сестри излизат на национален протест навръх професионалния си празник. Демонстрацията е организирана от Синдиката на българските медицински специалисти. Работещи в сферата от цялата страна ще се съберат в 12.00 ч. пред сградата на Здравното министерство. Сред исканията им са достойни възнаграждения в размер на 150% от средната работна заплата и по-добри условия на труд. Настояват и за 7-часов работен ден в интензивните звена, както и за национална политика за задържане на кадри. Може да ви хареса също Правителството подготвя мерки срещу бюджетния дефицит, без орязване на доходите Правителството одобри промени в Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023 – 2027 г. Деян Русанов и Иван Стойнев са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС Министерството на здравеопазването започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница