273 Няма опасност нито едно дете да бъде фундаментализирано, да стане фанатик. Това заяви в „Интервюто в Новините на NOVA” образователният министър Даниел Вълчев относно идеята за нов предмет по „Добродетели и религии” в училищата. „Уважавам правото на протест, но ние също имаме право, бих казал дори задължение, да предлагаме решения и да вярваме в това, което предлагаме. Вярваме, че трябва да усилим възпитателната функция на българското училище. С протестиращите организации сме работили по редица въпроси, имаме сходство на мнения, заедно сме изработвали решения. В случая обаче имаме концептуални различия. Няма образователна система в която училището да не възпитава. Има деца, които нямат родители и не може да отричаме възпитателната функция на учебното заведение”, категоричен е той. „Основните въпроси на които трябва да си отговорим е искаме ли да възпитаме нашите деца в добродетели, да знаят какво е добро и зло”, смята още министърът на образованието. По думите му голяма част от българските учители са подготвени да преподават подобен предмет. И поясни, че в часовете няма да влизат свещенослужители. Припомняме, че днес идеята за нов предмет по „Добродетели и религии” изкара родители и организации на протест пред просветното министерство. Предметът се превърна в истинска ябълка на раздора в сферата на образованието. Може да ви хареса също Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите Назначиха още един зам.-министър на икономиката, инвестициите и индустрията