312 Починалото 7-годишно дете, закарано по спешност в „Пирогов“, е от село Литаково. Детето не е постъпвало в МБАЛ Ботевград, каквато бе първоначално разпространената информация, а в Спешна помощ – Ботевград. Закарано е там в събота сутринта със силни болки в корема, но лекарят го е върнал с думите че „нищо му няма“. Лекарите от „Пирогов“ са се опитали безуспешно да реанимират детето, което е било докарано в състояние, несъвместимо с живота, обясни пред БНР директорът на спешната болница д-р Валентин Димитров. Около обяд пред болницата възникна напрежение между роднините на починалото дете и лекарите, което доктор Димитров определи като „емоционално оправдано“. Напрежението е възникнало, след като лекарите от Детската клиника по интензивно лечение са уведомили родителите, че детето им е починало. Няма физически пострадали медици, но са били обиждани, обясни д-р Димитров. По думите му, това е разбираемо заради мъката на родителите. Може да ви хареса също Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин Нова смърт на плажа Нови мерки за сигурност при водните атракциони по Черноморието