Какво ще бъде времето на Великден?

Какво ще бъде времето на Великден?

Дъжд и сняг днес, но до утре сутринта валежите ще спрат. Дневните температури още от утре ще стават по-високи и ще се затопля. Тази седмица все пак ще остане сравнително студено на Балканския полуостров. В четвъртък и петък ще бъде ветровито, заяви Анастасия Кирилова от НИМХ.

В Родопите – значителни валежи и нова дебела снежна покривка от над 20 сантиметра.

„Във вторник няма да вали, но в сряда и четвъртък ще има значителна облачност и ще има превалявания, на места може да прехвърчи и сняг. В повечето райони ще има слаби превалявания от дъжд, повече в югоизточните райони, по-малко в северозападните“, допълни Анастасия Кирилова.

Валежи с гръмотевици ще има и в събота в следобедните часове, но от неделя ще се затопля, на Цветница температурите ще бъдат между 13 и 18 градуса.

banner

„На Великден – високи температури, повече слънце преди обяд, повече облаци следобед, има вероятност да превали и прегърми“, каза още Анастасия Кирилова.

Оставете коментар


Социални мрежи