274 Служители на Районно управление – Свищов спряха шофьор с над три промила алкохол да управлява автомобила си в свищовското село Ореш. Сигнал за мъж в нетрезво състояние, управляващ автомобил в село Ореш, е получен на 21 февруари около 14:00 ч., съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР – Велико Търново. Изпратеният на мястото полицейски екип е спрял автомобила. При проверка на 41-годишния мъж от село Малчика, апаратът за употреба на алкохол е отчел 3,06 промила. Мъжът е отказал кръвна проба. Той е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Автомобилът е иззет. По случая е започнато бързо производство, допълниха от полицията. Може да ви хареса също Министърът на правосъдието поиска проверка по случай с реабилитиран осъден за педофилия и назначен на длъжност, свързана с охрана на деца Надзорният съвет на НЗОК прие предложението на държавата за парите за здраве Министър Ефремова: С този бюджет гарантираме категорично всички социални плащания Външният министър Велислава Петрова-Чамова: България има потенциал да се превърне в регионален енергиен център