243 Депутатите одобриха правилата за избор на заместник-председател и двама членове на Комисията за регулиране на съобщенията от квотата на Народното събрание. Решението за приемане на процедурните правила бе гласувано със 102 гласа „за“, 57 – „против“ и 10 – „въздържал се“. Според приетото решение предложения могат да се правят от народни представители и от парламентарни групи в писмена форма, чрез председателя на Народното събрание до ресорната Комисията по транспорт и съобщения в 14-дневен срок от приемането на правилата. В процедурата по избор Народното събрание избира поотделно заместник-председателя и двамата членове на Комисията за регулиране на съобщенията. Гласуването е явно чрез компютризираната система за гласуване. Ако има няколко кандидата за една длъжност, гласуването се извършва по азбучен ред на собствените имена на кандидатите. За избран се смята кандидатът, получил повече от половината от гласовете на присъстващите народни представители. Ако няколко кандидати за една длъжност са получили повече от половината от гласовете на присъстващите народни представители, избран е кандидатът, получил най-много гласове „за“. Когато никой от кандидатите за съответната длъжност не получи необходимите гласове, се провежда повторно гласуване, в което участват двамата кандидати, получили най-много гласове „за”. Ако и при повторното гласуване никой от кандидатите за съответната длъжност не получи необходимите гласове, Народното събрание приема решение за откриване на нова процедура по избор./БТА Може да ви хареса също Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела Тристранката се събира в понеделник на извънредно заседание Премиерът Румен Радев: Правителството спира скандални обществени поръчки, които водят до кражби и течове към партийни каси Европол: Лидери на международна мрежа за трафик на мигранти са действали от София